Aktualności

CUDOWNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby nastrój tych Świąt, przybranych prawdziwie wiosenną radością utrwalił się w Waszych sercach i pozostał także w poświątecznej codzienności.

Niech Zmartwychwstanie niosące odrodzenie da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

 

LOGO DUTW

ZAPROSZNIE NA WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW DUTW

Zarząd Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w sali biesiadnej DOK  dnia 21 marca 2024r. o godz.12.00 (I-szy termin zebrania); godz.12 30 (II-gi termin zebrania).

Porządek obrad TUTAJ

 

WYGRANY PROJEKT W PROGRAMIE SPOŁECZNIK 2022-2024

Projekt o charakterze proekologicznym ma tytuł „Szanuję-nie marnuję„. Umowę na udzielenie mikrodotacji w kwocie 5000,00zł w dniu 30 stycznia 2024r podpisały w Choszcznie Prezes Krystyna Pietrzkiewicz z naszą Skarbnik Sabiną Filipiak.

Będziemy go realizować od 08 kwietnia do 30 czerwca 2024r. Za pomoc w jego powstaniu dziękujemy serdecznie p Kamili Pszennej, Prezes Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych w Szczecinie:)

 

32 FINAŁ WOŚP w DRAWNIE

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drawnie nie mógł obyć się bez nas, tym bardziej, że od początku powstania naszego Uniwersytetu angażowaliśmy się w jego organizację. W tym roku (w nowych strojach zakupionych dzięki Nadleśnictwu Drawno; i tu należą się podziękowania) cztery utwory wokalne zaprezentowała sekcja ANIBABKI i w czterech też tańcach można było podziwiać sekcję MARGARITA. Rozprowadzaliśmy także losy szczęścia (Zbyszek B, Krystyna C i Stasia S.).

Gratulujemy całemu Sztabowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Finału. Zebrano rekordowo wysoką kwotę 46257,91 zł 🙂

Kilka zdjęć z naszych występów oraz fragment ostatniego z prezentowanych przez sekcję Margarita tańców prezentujemy w galerii.

christmas tree, christmas decorations, fir branch-7649038.jpg

NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Mimo wietrznej i deszczowej aury, a może na przekór właśnie, życzymy cudownych, ciepłych, rodzinnych i rozśpiewanych kolędami Świąt Bożego Narodzenia. Niechaj nadchodzący 2024 ROK będzie nam wszystkim sprzyjał. Życzmy sobie, abyśmy mogli być ciągle aktywni, z sercem wspierający się nawzajem, otwarci na potrzeby innych; aby uśmiech i życzliwość towarzyszyły nam na każdym kroku.

DO SIEGO ROKU:)

UCZESTNICZYMY W II DRAWIEŃSKIM WYSTAWIENNICZYM JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM

3 grudnia 2023r. na Placu Wolności odbył się  II DRAWIEŃSKI WYSTAWIENNICZY JARMARK BOŻONARODZENIOWY zorganizowany przez Drawieński Ośrodek Kultury. Nie mogło nas na nim zabraknąć. Zaprezentowaliśmy pięć utworów muzycznych związanych z tematyką bożonarodzeniową. Kilka zdjęć, głównie z naszego występu, umieściliśmy na naszym FB (fot Jan Urbanowski). W galerii prezentujemy także filmową relację z wydarzenia zrealizowaną przez TV E-CHO MEDIA CHOSZCZNO. Na nagraniu od 15 minuty 30 sekund można obejrzeć wykonanie pastorałki pt.”Tylko jedna jest taka noc” przez nasz zespół ANIBABKI (instr. Jerzy Januszewski; wsparcie instr. Anna Hińcza-Gnysińska)

ZABAWA ANDRZEJKOWA

28 listopada, w sali biesiadnej DOK, bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej podtrzymując tradycje wspólnych spotkań integracyjnych. Jak co roku odwiedził nas Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski. Drugi rok z rzędu oprawą muzyczną zajął się wiceprezes DUTW Krzysztof Rutkowski. Kilka zdjęć umieściliśmy w zakładce GALERIA; więcej-na naszym FB.

MOTYWY BIBLIJNE W MALARSTWIE ŚWIATOWYM. ZUZANNA I STARCY

Nasz lider Jan Urbanowski zaprezentował w dniu 7-go listopada 2023r w Klubie Seniora swoją  historyczną wiedzę na spotkaniu pod takim właśnie tytułem. Kilka zdjęć z tego wydarzenia umieściliśmy na naszym facebookowym profilu. Prowadzący obiecuje nam cykliczne zajęcia z podobnej tematyki. Najbliższe pt. „Stworzenie świata. Adam i Ewa” planowane jest w styczniu:)

UROCZYSTA INAUGURACJA XIII r.a. DUTW; DZIEŃ SENIORA

Mnóstwo Gości i Słuchaczy dopisało podczas kolejnej inauguracji XIII r.a. DUTW połączonej z Dniem Seniora, rozpoczętej tradycyjnym odśpiewaniem hymnu Gaudeamus Igitur. Wykład inauguracyjny „Hejtowanie i hikikomori-oblicza współczesnego świata”  wygłosiła adiunkt Uniwersytetu Szczecińskiego, dr Edyta Kopaczewska. W nowy  rok akademicki wprowadziła nas Prezes Krystyna Pietrzkiewicz, która za całokształt działalności naszego Stowarzyszenia uhonorowana została wieloma wiązankami kwiatów. Nasza Prezes szczególne podziękowania skierowała do Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych ze Szczecina za współorganizację uroczystości oraz realizowane projekty a także za wszelką pomoc uzyskaną od Nadleśnictwa Drawno, Gminy Drawno oraz innych instytucji. Kilka zdjęć z uroczystości umieściliśmy w galerii; więcej jest na naszym FB dzięki udostepnieniu ich przez Gminę Drawno. W galerii zaprezentujemy także filmową relację z wydarzenia zrealizowaną przez TV E-CHO MEDIA.

WYJAZD DO KINA MORENA W IŃSKU

Z okazji Dnia Seniora Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych w Szczecinie (Prezes Kamila Pszenna), z którym współpracujemy od wielu już lat, 21 października 2023r. zorganizowało nam wyjazd do kina Morena w Ińsku na film pt. „Chłopi”.  Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tego doświadczyć. Więcej zdjęć tradycyjnie do obejrzenia na naszym FB:).

Logo DUTW

UROCZYSTA INAUGURACJA XIII r.a. DUTW

Zarząd Stowarzyszenia DUTW ma zaszczyt zaprosić wszystkich Słuchaczy na  UROCZYSTĄ INAUGURACJĘ XIII ROKU AKADEMICKIEGO  2023/2024 DUTW, połączoną z DNIEM SENIORA, która odbędzie się w dniu 26 października 2023r. o godzinie 12.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Szpitalnej 2 w Drawnie. W programie m.in. wykład inauguracyjny dr Edyty Kopaczewskiej  pt. „Oblicza współczesnego cyfrowego świata” (Adiunkt Uniwersytetu Szczecińskiego). 

FINAŁ  PROJEKTU „SAMO SIĘ NIE ZROBI…WSPÓLNE GOTOWANIE SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ”

28 września 2023r. w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury miał miejsce finał projektu DZIAŁAJ LOKALNIE pt.”Samo się nie zrobi…wspólne gotowanie sposobem na integrację”. Obecni na uroczystości zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, autorka projektu i jednocześnie nasz członek wspierający Sylwia Rzeźniewska, zaangażowana w realizację Prezes Stowarzyszenia CIES ze Szczecina Kamila Pszenna, nasza instruktor od pogotowia smartfonowego Anna Worach, prowadząca warsztaty psychodietetyk Ola Klusek  oraz wszyscy słuchacze DUTW, którzy mogli tego dnia wzmacniać z nami więzi integracji, mogli posmakować przygotowanych na tę uroczystość zdrowych potraw. Więcej szczegółów, wiele zdjęć oraz filmik prezentujący finałowy stół zamieszczonych zostało na naszym facebookowym profilu. Kilka z nich prezentujemy także w galerii.

Logo DUTW

WCHODZIMY W KOLEJNY XIII r.a. DUTW; ZBLIŻAMY SIE DO KOŃCA REALIZACJI PROJEKTU „SAMO SIĘ NIE ZROBI…WSPÓLNE GOTOWANIE SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ”

Już od przyszłego tygodnia ruszają zajęcia stałe:

1.Sekcja taneczna MARGARITA spotykać się będzie w środy o godzinie 13.00. Pierwsze zajęcia z instruktor Beatą Skrzeczkowską odbędą się 13 września

2.Sekcja wokalna ANIBABKI spotykać się będzie w poniedziałki o godz. 14.30. Na pierwsze zajęcia z instruktorem Jerzym Januszewskim zapraszamy 18 września

PONADTO Zarząd Stowarzyszenia DUTW ma zaszczyt zaprosić wszystkich Słuchaczy Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na  spotkanie integracyjne w związku z zakończeniem projektu z DZIAŁAJ LOKALNIE pt. „Samo się nie zrobi…wspólne gotowanie sposobem na integrację”, które odbędzie się w dniu 28 września 2023r. o godzinie 15.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Szpitalnej 2 w Drawnie.

Realizujemy projekt „SAMO SIĘ NIE ZROBI… WSPÓLNE GOTOWANIE SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ”- spotkanie z psychodietetykiem i rekrutacja

27 lipca 2023 r. o godzinie 11 zapraszamy do sali biesiadnej DOK na spotkanie z PSYCHODIETETYKIEM OLĄ KLUSEK

W programie:

1.Ogólne zasady zdrowego żywienia-planowanie posiłków

2.Rekrutacja uczestników na warsztaty kulinarne

PROJEKT „SAMO SIĘ NIE ZROBI… WSPÓLNE GOTOWANIE SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ”

01 lipca 2023 r. nasza Prezes Krystyna Pietrzkiewicz wraz ze Skarbnik Sabiną Filipiak reprezentujące Stowarzyszenie Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku  podpisały Umowę dotacji na realizację w okresie od 01 lipca do 01 października br. projektu „Samo się nie zrobi… wspólne gotowanie sposobem na integrację” zawartą z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” z siedzibą w Złocieńcu realizującym program „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Projekt, na realizację którego przyznano kwotę 4500 zł, powstał dzięki naszej członkini wspierającej Sylwii Rzeźniewskiej.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA KOLEJNEGO r.a.DUTW

23 czerwca zakończyliśmy XII r.a.DUTW. W gronie naszych gości tradycyjnie nie zabrakło Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego oraz Sekretarz Gminy Marioli Kowalewskiej. Ponadto był z nami kierownik OPS Grzegorz Zieliński, Dyr DOK Izabela Kowalczyk oraz przedstawiciele: DPN, Nadleśnictwa, oświaty, ZBS i Komendy Policji w Choszcznie. Pracownicy tych dwóch ostatnich instytucji przekazali nam wiele informacji dotyczących cyberzagrożeń oraz sposobów uniknięcia włamań do mieszkań czy altanek. Kilka fotek z uroczystości prezentujemy w GALERII. Na zakończenie w dwóch utworach zaprezentowała się sekcja wokalna ANIBABKI. 

BYLIŚMY NA WCZASACH…W POBIEROWSKICH LASACH…

Pogoda nam dopisała. Może było nieco wietrznie ale cały nasz pobyt świeciło słoneczko. Jak zawsze świetna atmosfera, dobre jedzonko, codzienne ogniska i dancing. Kilka fotografii z pobytu do obejrzenia  w galerii. Tutaj- zdjęcie z autokaru w drodze na nasz coroczny integracyjny wyjazd z podziękowaniem za transportowy sponsoring  dla naszego Burmistrza Andrzeja Chmielewskiego

Logo DUTW

ZAPROSZENIE NA ZAKOŃCZENIE XII r.a. DUTW

Zarząd Stowarzyszenia DUTW ma zaszczyt zaprosić wszystkich Słuchaczy Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE XII ROKU AKADEMICKIEGO  2022/2023 DUTW, które odbędzie się w dniu 23 czerwca 2023r. o godzinie 12.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Szpitalnej 2 w Drawnie.

ANIBABKI i MARGARITA NA II-gim PIKNIKU RODZINNYM NAD DRAWĄ

04 CZERWCA 2023r. obydwie nasze sekcje artystyczne: wokalna „Anibabki” oraz taneczna „Margarita” zaprezentowały się na II Pikniku Rodzinnym nad Drawą zorganizowanym przez Drawieński Ośrodek Kultury ze wsparciem Gminy Drawno.

ANIBABKI (instr. Jerzy Januszewski) zaprezentowały 5 utworów wokalnych a MARGARITA (instr. Beata Skrzeczkowska) dwa tańce. Kilka zdęć z imprezy dostępnych w Galerii publikujemy z FB Gminy Drawno (fot.A.Łukasik) a na naszym facebookowym profilu zdjęcia występów tanecznych MARGARITY wykonała Danusia Królikiewicz. Dziękujemy!

ANIBABKI NA FESTIWALU KULTUR POMORZA ZACHODNIEGO W PRZELEWICACH

20 maja 2023r. nasza sekcja wokalna DUTW „Anibabki” reprezentowała Drawieński Ośrodek Kultury na II Festiwalu Kultur Pomorza Zachodniego w Przelewicach. Z akompaniamentem klawiszowym naszego instruktora Jerzego Januszewskiego zaśpiewaliśmy piosenki: „Pytasz mnie” oraz „Zawsze gdzieś czeka ktoś” a do podkładu z dyrygującą Anną HG zaśpiewaliśmy przepiękną piosenkę „Okruchy życia”. A to wszystko przy pięknej pogodzie, w pięknym miejscu jakim są przelewickie Ogrody Dendrologiczne i wspierającej obecności naszego Burmistrza Andrzeja Chmielewskiego.  W galerii ostatnia z naszych prezentacji wokalnych nagrana przez p. J.Zając z Chomętowa

WYCIECZKA DO BUNKRÓW W OKOLICE STAREGO OSIECZNA

Przy drodze do Głuska 5 maja 2023r. zwiedziliśmy duży cmentarz ewangelicki, w którego ogrodzeniu zobaczyliśmy unikat!-świetnie zamaskowany schron obserwatora wybudowany w 1934 roku. Miejscem obserwacji była miejscowość Stare Osieczno położona poniżej wzgórza w dolinie rzeki. Tutaj właśnie znajdował się jedyny w okolicy most przez Drawę mogący udźwignąć ciężar czołgu. Strategiczne znaczenie przejścia przez Drawę docenili Niemcy. W latach trzydziestych w tej okolicy wybudowano silny węzeł obronny Wału Po­morskiego, składający się z wielu różnej wielkości schronów żelbetowych. Na zdjęciu nasza grupa na tle ruin największej z budowli a właściwie głównego punktu tych umocnień. To znajdujący się kilkaset metrów na południowy zachód od kościoła dwukondygnacyjny schron, tzw. B-Werk nazwany „Dromaderem”

Logo DUTW

MAMY JUŻ OPRACOWANE WYNIKI ANKIETY DOTYCZĄCEJ ZAINTERESOWAŃ ORAZ OCZEKIWAŃ SŁUCHACZY DUTW W KOLEJNYM ROKU AKADEMICKIM

Na Walnym Zebraniu Członków naszego Stowarzyszenia, które miało miejsce 20 marca b.r. rozdane zostały ankiety, które pomogą zaplanować Zarządowi kolejny rok akademicki z uwzględnieniem zainteresowań i oczekiwań członków DUTW. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wypełnili ankiety- składamy serdeczne podziękowania. Każdy Słuchacz  zainteresowany jej wynikami po kliknięciu w poniższy link ANKIETA-OPRACOWANIE może się z nim zapoznać.

SZYKUJEMY SIĘ NA WYJAZD DO POBIEROWA

Znamy już szczegóły; termin wyjazdu do Pobierowa ustalony został na czas od 12-16 czerwca 2023r. Koszt wyjazdu z wyżywieniem i wieczorkiem przy „żywej” muzyce wynosi 664 zł. Będziemy tam jedyną dużą grupą. Powyższą kwotę można wpłacić albo u Danusi Sokołowskiej albo u naszej Prezes w terminie do 20 maja 2023r.:)

POWITANIE WIOSNY NA STADIONIE

Na zaproszenie Burmistrza Drawna wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu inwestycji zrealizowanej w ramach  projektu pn.”Papieski Szlak Kajakowy na Drawie i Korytnicy szansą rozwoju regionu” połączonym z powitaniem wiosny. Tradycyjnie dużą grupą, pojawiliśmy się na Stadionie z kijkami do nordic walking, a że pogoda dopisała – przeszliśmy sympatyczną scieżką w parku. 

 

KONCERT ŻYCZEŃ PODCZAS OBCHODÓW DRAWIEŃSKIEGO DNIA KOBIET 

Na zaproszenie Drawieńskiego Ośrodka Kultury, tradycyjnie dużą grupą, pojawiliśmy się na widowni sali WEDEL aby świętować Dzień Kobiet z innymi Paniami z naszej gminy. Każda z nas na wejściu otrzymała różyczkę od przew. RM A. Dementiewa i wiceprzew. B. Buchajczyka a także fajny dziergany brelok do kluczy.

Natomiast na scenie, wśród wielu innych prezentacji zarówno recytatorskich (m.in Jana Urbanowskiego) jak i wokalnych-w piosence  Nataszy Zylskiej i Janusza Gniatkowskiego pt.”Kobieta  i mężczyzna” zaprezentował się członek naszej sekcji wokalnej Jan Michniewicz. Dziękujemy serdecznie za wszystkie życzenia, miłe słowa i utwory muzyczne kierowane w naszym kierunku. Chciałybyśmy częściej 🙂

 

Nowi Członkowie z Władzami

KOLEJNA SUPER ZABAWA NASZYCH SŁUCHACZY Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

W czwartek, a właściwie w Tłusty Czwartek, 16 lutego w sali biesiadnej DOK-u bawiliśmy się wyśmienicie. Po raz drugi obsługą DJ-ską zajął się nasz wiceprezes Krzysztof. Zanim zaczęliśmy taneczne show nasze Prezesostwo wręczyło legitymacje kolejnym nowym Słuchaczom DUTW. Cieszymy się, że coraz większa rzesza seniorów wychodzi z domu i z roku na rok jest nas w uniwersytecie więcej :). Zdjęcia z naszego spotkania integracyjnego i zabawy można zobaczyć w galerii.

UNIWERSYTET ZAGRAŁ W DRAWIEŃSKIM FINALE WOŚP ZORGANIZOWANYM PRZY DRAWIEŃSKIM OŚRODKU KULTURY

W niedzielę 29 stycznia 2023r. w sali WEDEL graliśmy w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drawnie. Sekcja wokalna ANIBABKI zaprezentowała się w trzech utworach a dwa tańce zaprezentowała sekcja taneczna MARGARITA. Pierwszy – był w nowych strojach uszytych dzięki wsparciu Nadleśnictwa Drawno (dziękujemy!).  Nasi członkowie rozprowadzali także losy szczęścia. Znakomitą wiadomością jest fakt pobicia  rekordu w Drawnie. Ilość zebranych środków finansowych przekroczyła 39 tysięcy złotych! Cieszymy się, że mieliśmy w tym swój udział 🙂

Marek Pietrasik

SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

W poniedziałek, 09 stycznia 2023r. w sali biesiadnej DOK uczestniczyliśmy w niezwykle interesującym spotkaniu z psychologiem p. Markiem Pietrasikiem; spotkaniu w ramach projektu Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych ze Szczecina „Seniorze, nie jesteś sam”. I takich spotkań chcielibyśmy więcej. Kilka zdjęć z tego wydarzenia znajdziemy w zakładce GALERIA.

ROZWIJAJ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI „CHWYTANIA CHWIL”

Wszystkich Słuchaczy Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zachęcamy do przysyłania na nasz adres emailowy (nieodmiennie znajduje się on w zakładce kontakt) najpiękniejszych zdjęć z wszelkich uniwersyteckich działań. Z przyjemnością znajdziemy dla nich miejsce na naszej stronce:)

christmas motif, christmas music, christmas-7651144.jpg

NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 

Wszystkim Słuchaczom i Sympatykom Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy cudownych, rozśpiewanych kolędami Świąt Bożego Narodzenia a w Nowym Roku- spełnienia wszystkich marzeń.

ŚWIECIE DZIWNY.

W sobotę, 10 grudnia 2022r. byliśmy w Operze na Zamku w Szczecinie na weekendowym spotkaniu z dwuczęściowym, autorskim i prapremierowym w Polsce spektaklem baletowym „Świecie dziwny / Coming Together” w choreografii i inscenizacji wybitnych artystów: Roberta Glumbka i Kevina O’Daya – opowieści o tolerancji, akceptacji inności, pogardzie i stereotypach


JARMARK BOŻONARODZENIOWY.  

W niedzielę, 04 grudnia 2022r., na Placu Wolności, nasza sekcja wokalna ANIBABKI wzięła udział w Wystawienniczym Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez Drawieński Ośrodek Kultury prezentując kolędy i piosenki świąteczne z „żywym” akompaniamentem naszego nowego instruktora Jerzego Januszewskiego


O nas

Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku

73-220 Drawno, ul. Szpitalna 2; email:dutwdrawno@gmail.com
nr KRS 396647; REGON 321140238

Socjal media