Aktualności

ZAKOŃCZENIE XIII r.a. DUTW; podsumowanie projektu „Szanuję- nie marnuję!”

28 czerwca 2024r. w sali biesiadnej DOK odbyło się zakończenie XIII r.a.2023/2024 połączone z podsumowaniem projektu Szanuję, nie marnuję! z Programu SPOŁECZNIK.W części oficjalnej, w której swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Wojciech Wiśniowski, tradycyjnie zabrzmiał hymn Gaudeamus Igitur, następnie odtworzona została prezentacja multimedialna obejmująca wycinki działalności DUTW w minionym roku. W ten sposób nawiązano do wielu zrealizowanych projektów a ostatni z nich dotyczył kwestii niemarnowania żywności (nieoceniona pomoc Kamili Pszennej- Prezes CIES ze Szczecina). Więcej informacji i zdjęć znajduje się na naszym Facebookowym profilu we wpisie z 29 czerwca 2024r.                                                                                                                           W ramach projektu „Szanuję-nie marnuję!” zakupiony został także zestaw materiałów edukacyjnych wspomagających edukację ekologiczną oraz zdrowe żywienie (książki oraz gra), które są dostępne w Klubie Seniora. Więcej informacji – jak wyżej (FB-wpis z 03 lipca). 

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”. #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR
@Program Społecznik

LOGO DUTW

ZAKOŃCZENIE XIII r.a. DUTW

Zarząd DRAWIEŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU zaprasza w dniu 28 czerwca 2024r. o godz.1700  do sali biesiadnej DOK na uroczyste zakończenie XIII r.a.2023/2024.

W programie:

1.Prezentacja multimedialna z działalności DUTW w minionym roku akademickim

2.Spotkanie integracyjne (z koszyczkiem) podsumowujące PROJEKT „Szanuję, nie marnuję” zakończone wieczorkiem tanecznym

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”. #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR
@Program Społecznik

ZAKWALIFIKOWALIŚMY SIĘ DO 21 OGÓŁNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU ARS 2024

Z dumą i radością pragniemy podzielić się faktem, że obie nasze grupy artystyczne: wokalna: ANIBABKI i taneczna MARGARITA zakwalifikowały się do 21 Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2024.
W minionym tygodniu niezależna komisja kwalifikacyjna powołana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, na podstawie wysłanych filmów z nagraniami występów, podjęła decyzję o zakwalifikowaniu wybranych Podmiotów Artystycznych 🙂
Przegląd odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.


POBIEROWO-POBYT W PENSJONACIE PISZ OD 09 DO 15 CZERWCA

Do Pobierowa tradycyjnie pojechała duża grupa naszych słuchaczy. Jak zawsze była świetna atmosfera, pyszne potrawy, codzienne ogniska i dancing. Garść wspomnień na fotografiach z pobytu do obejrzenia  na Facebookowym profilu.

W naszym corocznym integracyjnym wyjeździe koszty pobytu pokrywają sami uczestnicy; natomiast za  transportowy sponsoring dziękujemy serdecznie naszemu Burmistrzowi Wojciechowi Wiśniowskiemu.


MOTYWY BIBLIJNE W MALARSTWIE ŚWIATOWYM- cykl spotkań

04 czerwca 2024r. w drawieńskim Klubie Seniora pasjonat historii Jan Urbanowski przygotował i przedstawił ostatnią w tym r.a. prezentację z cyklu Motywy biblijne w malarstwie światowym wg Starego Testamentu pt. „Abraham”.

Z cyklicznych, naprawdę ciekawych i interesujących spotkań zorganizowanych z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów oraz naszego Uniwersytetu korzystała naprawdę duża grupa uczestników:). 
12 kwietnia tematem spotkania była „SODOMA i GOMORA”; 11 stycznia: „STWORZENIE ŚWIATA. ADAM I EWA”; a 8 listopada: „ZUZANNA i STARCY”.
Serdecznie dziękujemy Ci Janku:).
 Zdjęcia z poszczególnych spotkań dostępne są na naszym facebookowym profilu


III PIKNIK RODZINNY NAD DRAWĄ -26 maja 2024r.

Po raz kolejny Piknik Rodzinny w Drawnie odbył się na Stadionie Miejskim położonym nad jeziorem Adamowo. Jego organizatorem był  Drawieński Ośrodek Kultury. Tradycyjnie już zaprezentowały się na nim obie nasze grupy artystyczne: ANIBABKI i MARGARITA.

W galerii umieściliśmy film  TV ECH-O Choszczno na którym można obejrzeć m.in fragmenty naszych występów.

ZACHODNIOPOMORSKI WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI LUDOWEJ -25 maja 2024r.

XV Festiwal Pieśni Ludowej w Drawnie odbył się w muszli koncertowej Drawieńskiego Ośrodka Kultury. Jego organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej. Do XII Festiwalu włącznie nasza grupa ANIBABEK prezentowała się wokalnie podczas obrad Jury. TPZD wróciło także do tej  tradycji w Festiwalu tegorocznym. W galerii można obejrzeć film z naszym występem.

WARSZTATY „SZANUJĘ-NIE MARNUJĘ.Regionalnie” -21 maja 2024r.

Zakończyliśmy właśnie kolejne warsztaty z projektu Programu SPOŁECZNIK 2022-2024:”Szanuję-nie marnuję. Regionalnie”. Nasi seniorzy wyczarowali: kotleciki grzybowo- selerowe, gołąbki z kaszą jęczmienną i gryczaną, babkę ziemniaczaną, polentę z dynią i szpinakiem, farszynki z pieczarkami i serem, surówkę z różnych salat i dodatków, kaszę gryczaną z warzywami oraz sałatkę ryżową z tuńczykiem i warzywami.
Wszystko było naprawdę przepyszne. Zdjęcia na naszym FB oraz kilka w galerii:)
 
„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

WARSZTATY „SZANUJĘ-NIE MARNUJĘ” -16 maja 2024r.

Rewelacyjnie udały się warsztaty w dwóch grupach z projektu „Szanuję-nie marnuję!”, kierowane do mieszkańców 60+ oraz uchodźców z Ukrainy, z Programu SPOŁECZNIK 2022-2024.
Uczestnicy przynieśli ze sobą różne produkty z domu, z których potem, pod wodzą nieocenionej psychodietetyczki Oli Horoszko-Klusek wyczarowali zupełnie nieoczywiste ale niesłychanie smaczne i zdrowe potrawy. Oczywiście ich powstanie poprzedziły prelekcje naszej Prowadzącej. Po każdym podsumowaniu odbywała się degustacja przygotowanych potraw.
Zważywszy na efekty projektu jesteśmy wdzięczni za pomoc w jego przygotowaniu Stowarzyszeniu Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych w Szczecinie. Kilka zdjęć jest w naszej galerii a dużo więcej umieściliśmy na naszym Facebookowym profilu
 
Kolejne warsztaty pod nazwą „Szanuję-nie marnuję. Regionalnie” już we wtorek 21 maja o godz 10.00 w sali biesiadnej DOK.

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY „SZANUJĘ-NIE MARNUJĘ”

Na pierwsze warsztaty z projektu o charakterze proekologicznym „Szanuję-nie marnuję!” kierowane do mieszkańców 60+ oraz uchodźców z Ukrainy (Program SPOŁECZNIK 2022-2024) zapraszamy w czwartek 16 maja 2024 r. do sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury. Pierwsza grupa (zgodnie z wcześniejszą rekrutacją) rozpoczyna je o godzinie 10 a druga o 14.
Warsztaty poprowadzi Ola Horoszko-Klusek

ŚCIEŻKĄ DYDAKTYCZNĄ DRAWNIK

Ścieżką Drawnik rozpoczynającą się przy przystani wodnej Drawieńskiego Parku Narodowego w Drawniku wędrowaliśmy z pracownikami DPN-u 10 maja 2024r. Spacer zakończył się przesympatycznie przy ognisku pieczeniem kiełbasek. 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Na Święcie Konstytucji 3 Maja  oprawę muzyczną i wokalną Mszy Świętej zapewniła sekcja DUTW „Anibabki” z instruktorem Jerzym Januszewskim

AKTYWNI DLA SIEBIE I DLA INNYCH

27 kwietnia w Klubie Seniora w Drawnie, odbyły się warsztaty prowadzone przez p. RAFAŁA STASZCZYKA o tematyce: bukiety florystyczne w naczyniach.
To kolejna odsłona projektu „Aktywni dla siebie i dla innych” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego, w który zaangażowała się Rada Seniorów oraz DUTW:).
Więcej zdjęć na naszym FB

CUDOWNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby nastrój tych Świąt, przybranych prawdziwie wiosenną radością utrwalił się w Waszych sercach i pozostał także w poświątecznej codzienności.

Niech Zmartwychwstanie niosące odrodzenie da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

 

LOGO DUTW

ZAPROSZNIE NA WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW DUTW

Zarząd Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w sali biesiadnej DOK  dnia 21 marca 2024r. o godz.12.00 (I-szy termin zebrania); godz.12 30 (II-gi termin zebrania).

Porządek obrad TUTAJ

 

WYGRANY PROJEKT W PROGRAMIE SPOŁECZNIK 2022-2024

Projekt o charakterze proekologicznym ma tytuł „Szanuję-nie marnuję„. Umowę na udzielenie mikrodotacji w kwocie 5000,00zł w dniu 30 stycznia 2024r podpisały w Choszcznie Prezes Krystyna Pietrzkiewicz z naszą Skarbnik Sabiną Filipiak.

Będziemy go realizować od 08 kwietnia do 30 czerwca 2024r. Za pomoc w jego powstaniu dziękujemy serdecznie p Kamili Pszennej, Prezes Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych w Szczecinie:)

 

32 FINAŁ WOŚP w DRAWNIE

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drawnie nie mógł obyć się bez nas, tym bardziej, że od początku powstania naszego Uniwersytetu angażowaliśmy się w jego organizację. W tym roku (w nowych strojach zakupionych dzięki Nadleśnictwu Drawno; i tu należą się podziękowania) cztery utwory wokalne zaprezentowała sekcja ANIBABKI i w czterech też tańcach można było podziwiać sekcję MARGARITA. Rozprowadzaliśmy także losy szczęścia (Zbyszek B, Krystyna C i Stasia S.).

Gratulujemy całemu Sztabowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Finału. Zebrano rekordowo wysoką kwotę 46257,91 zł 🙂

Kilka zdjęć z naszych występów oraz fragment ostatniego z prezentowanych przez sekcję Margarita tańców prezentujemy w galerii.

christmas tree, christmas decorations, fir branch-7649038.jpg

NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

Mimo wietrznej i deszczowej aury, a może na przekór właśnie, życzymy cudownych, ciepłych, rodzinnych i rozśpiewanych kolędami Świąt Bożego Narodzenia. Niechaj nadchodzący 2024 ROK będzie nam wszystkim sprzyjał. Życzmy sobie, abyśmy mogli być ciągle aktywni, z sercem wspierający się nawzajem, otwarci na potrzeby innych; aby uśmiech i życzliwość towarzyszyły nam na każdym kroku.

DO SIEGO ROKU:)

UCZESTNICZYMY W II DRAWIEŃSKIM WYSTAWIENNICZYM JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM

3 grudnia 2023r. na Placu Wolności odbył się  II DRAWIEŃSKI WYSTAWIENNICZY JARMARK BOŻONARODZENIOWY zorganizowany przez Drawieński Ośrodek Kultury. Nie mogło nas na nim zabraknąć. Zaprezentowaliśmy pięć utworów muzycznych związanych z tematyką bożonarodzeniową. Kilka zdjęć, głównie z naszego występu, umieściliśmy na naszym FB (fot Jan Urbanowski). W galerii prezentujemy także filmową relację z wydarzenia zrealizowaną przez TV E-CHO MEDIA CHOSZCZNO. Na nagraniu od 15 minuty 30 sekund można obejrzeć wykonanie pastorałki pt.”Tylko jedna jest taka noc” przez nasz zespół ANIBABKI (instr. Jerzy Januszewski; wsparcie instr. Anna Hińcza-Gnysińska)

ZABAWA ANDRZEJKOWA

28 listopada, w sali biesiadnej DOK, bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej podtrzymując tradycje wspólnych spotkań integracyjnych. Jak co roku odwiedził nas Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski. Drugi rok z rzędu oprawą muzyczną zajął się wiceprezes DUTW Krzysztof Rutkowski. Kilka zdjęć umieściliśmy w zakładce GALERIA; więcej-na naszym FB.

MOTYWY BIBLIJNE W MALARSTWIE ŚWIATOWYM. ZUZANNA I STARCY

Nasz lider Jan Urbanowski zaprezentował w dniu 7-go listopada 2023r w Klubie Seniora swoją  historyczną wiedzę na spotkaniu pod takim właśnie tytułem. Kilka zdjęć z tego wydarzenia umieściliśmy na naszym facebookowym profilu. Prowadzący obiecuje nam cykliczne zajęcia z podobnej tematyki. Najbliższe pt. „Stworzenie świata. Adam i Ewa” planowane jest w styczniu:)

UROCZYSTA INAUGURACJA XIII r.a. DUTW; DZIEŃ SENIORA

Mnóstwo Gości i Słuchaczy dopisało podczas kolejnej inauguracji XIII r.a. DUTW połączonej z Dniem Seniora, rozpoczętej tradycyjnym odśpiewaniem hymnu Gaudeamus Igitur. Wykład inauguracyjny „Hejtowanie i hikikomori-oblicza współczesnego świata”  wygłosiła adiunkt Uniwersytetu Szczecińskiego, dr Edyta Kopaczewska. W nowy  rok akademicki wprowadziła nas Prezes Krystyna Pietrzkiewicz, która za całokształt działalności naszego Stowarzyszenia uhonorowana została wieloma wiązankami kwiatów. Nasza Prezes szczególne podziękowania skierowała do Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych ze Szczecina za współorganizację uroczystości oraz realizowane projekty a także za wszelką pomoc uzyskaną od Nadleśnictwa Drawno, Gminy Drawno oraz innych instytucji. Kilka zdjęć z uroczystości umieściliśmy w galerii; więcej jest na naszym FB dzięki udostepnieniu ich przez Gminę Drawno. W galerii zaprezentujemy także filmową relację z wydarzenia zrealizowaną przez TV E-CHO MEDIA.

WYJAZD DO KINA MORENA W IŃSKU

Z okazji Dnia Seniora Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych w Szczecinie (Prezes Kamila Pszenna), z którym współpracujemy od wielu już lat, 21 października 2023r. zorganizowało nam wyjazd do kina Morena w Ińsku na film pt. „Chłopi”.  Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tego doświadczyć. Więcej zdjęć tradycyjnie do obejrzenia na naszym FB:).

Logo DUTW

UROCZYSTA INAUGURACJA XIII r.a. DUTW

Zarząd Stowarzyszenia DUTW ma zaszczyt zaprosić wszystkich Słuchaczy na  UROCZYSTĄ INAUGURACJĘ XIII ROKU AKADEMICKIEGO  2023/2024 DUTW, połączoną z DNIEM SENIORA, która odbędzie się w dniu 26 października 2023r. o godzinie 12.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Szpitalnej 2 w Drawnie. W programie m.in. wykład inauguracyjny dr Edyty Kopaczewskiej  pt. „Oblicza współczesnego cyfrowego świata” (Adiunkt Uniwersytetu Szczecińskiego). 

FINAŁ  PROJEKTU „SAMO SIĘ NIE ZROBI…WSPÓLNE GOTOWANIE SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ”

28 września 2023r. w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury miał miejsce finał projektu DZIAŁAJ LOKALNIE pt.”Samo się nie zrobi…wspólne gotowanie sposobem na integrację”. Obecni na uroczystości zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, autorka projektu i jednocześnie nasz członek wspierający Sylwia Rzeźniewska, zaangażowana w realizację Prezes Stowarzyszenia CIES ze Szczecina Kamila Pszenna, nasza instruktor od pogotowia smartfonowego Anna Worach, prowadząca warsztaty psychodietetyk Ola Klusek  oraz wszyscy słuchacze DUTW, którzy mogli tego dnia wzmacniać z nami więzi integracji, mogli posmakować przygotowanych na tę uroczystość zdrowych potraw. Więcej szczegółów, wiele zdjęć oraz filmik prezentujący finałowy stół zamieszczonych zostało na naszym facebookowym profilu. Kilka z nich prezentujemy także w galerii.

Logo DUTW

WCHODZIMY W KOLEJNY XIII r.a. DUTW; ZBLIŻAMY SIE DO KOŃCA REALIZACJI PROJEKTU „SAMO SIĘ NIE ZROBI…WSPÓLNE GOTOWANIE SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ”

Już od przyszłego tygodnia ruszają zajęcia stałe:

1.Sekcja taneczna MARGARITA spotykać się będzie w środy o godzinie 13.00. Pierwsze zajęcia z instruktor Beatą Skrzeczkowską odbędą się 13 września

2.Sekcja wokalna ANIBABKI spotykać się będzie w poniedziałki o godz. 14.30. Na pierwsze zajęcia z instruktorem Jerzym Januszewskim zapraszamy 18 września

PONADTO Zarząd Stowarzyszenia DUTW ma zaszczyt zaprosić wszystkich Słuchaczy Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na  spotkanie integracyjne w związku z zakończeniem projektu z DZIAŁAJ LOKALNIE pt. „Samo się nie zrobi…wspólne gotowanie sposobem na integrację”, które odbędzie się w dniu 28 września 2023r. o godzinie 15.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Szpitalnej 2 w Drawnie.

Realizujemy projekt „SAMO SIĘ NIE ZROBI… WSPÓLNE GOTOWANIE SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ”- spotkanie z psychodietetykiem i rekrutacja

27 lipca 2023 r. o godzinie 11 zapraszamy do sali biesiadnej DOK na spotkanie z PSYCHODIETETYKIEM OLĄ KLUSEK

W programie:

1.Ogólne zasady zdrowego żywienia-planowanie posiłków

2.Rekrutacja uczestników na warsztaty kulinarne

PROJEKT „SAMO SIĘ NIE ZROBI… WSPÓLNE GOTOWANIE SPOSOBEM NA INTEGRACJĘ”

01 lipca 2023 r. nasza Prezes Krystyna Pietrzkiewicz wraz ze Skarbnik Sabiną Filipiak reprezentujące Stowarzyszenie Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku  podpisały Umowę dotacji na realizację w okresie od 01 lipca do 01 października br. projektu „Samo się nie zrobi… wspólne gotowanie sposobem na integrację” zawartą z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” z siedzibą w Złocieńcu realizującym program „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Projekt, na realizację którego przyznano kwotę 4500 zł, powstał dzięki naszej członkini wspierającej Sylwii Rzeźniewskiej.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA KOLEJNEGO r.a.DUTW

23 czerwca zakończyliśmy XII r.a.DUTW. W gronie naszych gości tradycyjnie nie zabrakło Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego oraz Sekretarz Gminy Marioli Kowalewskiej. Ponadto był z nami kierownik OPS Grzegorz Zieliński, Dyr DOK Izabela Kowalczyk oraz przedstawiciele: DPN, Nadleśnictwa, oświaty, ZBS i Komendy Policji w Choszcznie. Pracownicy tych dwóch ostatnich instytucji przekazali nam wiele informacji dotyczących cyberzagrożeń oraz sposobów uniknięcia włamań do mieszkań czy altanek. Kilka fotek z uroczystości prezentujemy w GALERII. Na zakończenie w dwóch utworach zaprezentowała się sekcja wokalna ANIBABKI. 

BYLIŚMY NA WCZASACH…W POBIEROWSKICH LASACH…

Pogoda nam dopisała. Może było nieco wietrznie ale cały nasz pobyt świeciło słoneczko. Jak zawsze świetna atmosfera, dobre jedzonko, codzienne ogniska i dancing. Kilka fotografii z pobytu do obejrzenia  w galerii. Tutaj- zdjęcie z autokaru w drodze na nasz coroczny integracyjny wyjazd z podziękowaniem za transportowy sponsoring  dla naszego Burmistrza Andrzeja Chmielewskiego

Logo DUTW

ZAPROSZENIE NA ZAKOŃCZENIE XII r.a. DUTW

Zarząd Stowarzyszenia DUTW ma zaszczyt zaprosić wszystkich Słuchaczy Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE XII ROKU AKADEMICKIEGO  2022/2023 DUTW, które odbędzie się w dniu 23 czerwca 2023r. o godzinie 12.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Szpitalnej 2 w Drawnie.

ANIBABKI i MARGARITA NA II-gim PIKNIKU RODZINNYM NAD DRAWĄ

04 CZERWCA 2023r. obydwie nasze sekcje artystyczne: wokalna „Anibabki” oraz taneczna „Margarita” zaprezentowały się na II Pikniku Rodzinnym nad Drawą zorganizowanym przez Drawieński Ośrodek Kultury ze wsparciem Gminy Drawno.

ANIBABKI (instr. Jerzy Januszewski) zaprezentowały 5 utworów wokalnych a MARGARITA (instr. Beata Skrzeczkowska) dwa tańce. Kilka zdęć z imprezy dostępnych w Galerii publikujemy z FB Gminy Drawno (fot.A.Łukasik) a na naszym facebookowym profilu zdjęcia występów tanecznych MARGARITY wykonała Danusia Królikiewicz. Dziękujemy!

ANIBABKI NA FESTIWALU KULTUR POMORZA ZACHODNIEGO W PRZELEWICACH

20 maja 2023r. nasza sekcja wokalna DUTW „Anibabki” reprezentowała Drawieński Ośrodek Kultury na II Festiwalu Kultur Pomorza Zachodniego w Przelewicach. Z akompaniamentem klawiszowym naszego instruktora Jerzego Januszewskiego zaśpiewaliśmy piosenki: „Pytasz mnie” oraz „Zawsze gdzieś czeka ktoś” a do podkładu z dyrygującą Anną HG zaśpiewaliśmy przepiękną piosenkę „Okruchy życia”. A to wszystko przy pięknej pogodzie, w pięknym miejscu jakim są przelewickie Ogrody Dendrologiczne i wspierającej obecności naszego Burmistrza Andrzeja Chmielewskiego.  W galerii ostatnia z naszych prezentacji wokalnych nagrana przez p. J.Zając z Chomętowa

WYCIECZKA DO BUNKRÓW W OKOLICE STAREGO OSIECZNA

Przy drodze do Głuska 5 maja 2023r. zwiedziliśmy duży cmentarz ewangelicki, w którego ogrodzeniu zobaczyliśmy unikat!-świetnie zamaskowany schron obserwatora wybudowany w 1934 roku. Miejscem obserwacji była miejscowość Stare Osieczno położona poniżej wzgórza w dolinie rzeki. Tutaj właśnie znajdował się jedyny w okolicy most przez Drawę mogący udźwignąć ciężar czołgu. Strategiczne znaczenie przejścia przez Drawę docenili Niemcy. W latach trzydziestych w tej okolicy wybudowano silny węzeł obronny Wału Po­morskiego, składający się z wielu różnej wielkości schronów żelbetowych. Na zdjęciu nasza grupa na tle ruin największej z budowli a właściwie głównego punktu tych umocnień. To znajdujący się kilkaset metrów na południowy zachód od kościoła dwukondygnacyjny schron, tzw. B-Werk nazwany „Dromaderem”

Logo DUTW

MAMY JUŻ OPRACOWANE WYNIKI ANKIETY DOTYCZĄCEJ ZAINTERESOWAŃ ORAZ OCZEKIWAŃ SŁUCHACZY DUTW W KOLEJNYM ROKU AKADEMICKIM

Na Walnym Zebraniu Członków naszego Stowarzyszenia, które miało miejsce 20 marca b.r. rozdane zostały ankiety, które pomogą zaplanować Zarządowi kolejny rok akademicki z uwzględnieniem zainteresowań i oczekiwań członków DUTW. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wypełnili ankiety- składamy serdeczne podziękowania. Każdy Słuchacz  zainteresowany jej wynikami po kliknięciu w poniższy link ANKIETA-OPRACOWANIE może się z nim zapoznać.

SZYKUJEMY SIĘ NA WYJAZD DO POBIEROWA

Znamy już szczegóły; termin wyjazdu do Pobierowa ustalony został na czas od 12-16 czerwca 2023r. Koszt wyjazdu z wyżywieniem i wieczorkiem przy „żywej” muzyce wynosi 664 zł. Będziemy tam jedyną dużą grupą. Powyższą kwotę można wpłacić albo u Danusi Sokołowskiej albo u naszej Prezes w terminie do 20 maja 2023r.:)

POWITANIE WIOSNY NA STADIONIE

Na zaproszenie Burmistrza Drawna wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu inwestycji zrealizowanej w ramach  projektu pn.”Papieski Szlak Kajakowy na Drawie i Korytnicy szansą rozwoju regionu” połączonym z powitaniem wiosny. Tradycyjnie dużą grupą, pojawiliśmy się na Stadionie z kijkami do nordic walking, a że pogoda dopisała – przeszliśmy sympatyczną scieżką w parku. 

 

KONCERT ŻYCZEŃ PODCZAS OBCHODÓW DRAWIEŃSKIEGO DNIA KOBIET 

Na zaproszenie Drawieńskiego Ośrodka Kultury, tradycyjnie dużą grupą, pojawiliśmy się na widowni sali WEDEL aby świętować Dzień Kobiet z innymi Paniami z naszej gminy. Każda z nas na wejściu otrzymała różyczkę od przew. RM A. Dementiewa i wiceprzew. B. Buchajczyka a także fajny dziergany brelok do kluczy.

Natomiast na scenie, wśród wielu innych prezentacji zarówno recytatorskich (m.in Jana Urbanowskiego) jak i wokalnych-w piosence  Nataszy Zylskiej i Janusza Gniatkowskiego pt.”Kobieta  i mężczyzna” zaprezentował się członek naszej sekcji wokalnej Jan Michniewicz. Dziękujemy serdecznie za wszystkie życzenia, miłe słowa i utwory muzyczne kierowane w naszym kierunku. Chciałybyśmy częściej 🙂

 

Nowi Członkowie z Władzami

KOLEJNA SUPER ZABAWA NASZYCH SŁUCHACZY Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

W czwartek, a właściwie w Tłusty Czwartek, 16 lutego w sali biesiadnej DOK-u bawiliśmy się wyśmienicie. Po raz drugi obsługą DJ-ską zajął się nasz wiceprezes Krzysztof. Zanim zaczęliśmy taneczne show nasze Prezesostwo wręczyło legitymacje kolejnym nowym Słuchaczom DUTW. Cieszymy się, że coraz większa rzesza seniorów wychodzi z domu i z roku na rok jest nas w uniwersytecie więcej :). Zdjęcia z naszego spotkania integracyjnego i zabawy można zobaczyć w galerii.

UNIWERSYTET ZAGRAŁ W DRAWIEŃSKIM FINALE WOŚP ZORGANIZOWANYM PRZY DRAWIEŃSKIM OŚRODKU KULTURY

W niedzielę 29 stycznia 2023r. w sali WEDEL graliśmy w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drawnie. Sekcja wokalna ANIBABKI zaprezentowała się w trzech utworach a dwa tańce zaprezentowała sekcja taneczna MARGARITA. Pierwszy – był w nowych strojach uszytych dzięki wsparciu Nadleśnictwa Drawno (dziękujemy!).  Nasi członkowie rozprowadzali także losy szczęścia. Znakomitą wiadomością jest fakt pobicia  rekordu w Drawnie. Ilość zebranych środków finansowych przekroczyła 39 tysięcy złotych! Cieszymy się, że mieliśmy w tym swój udział 🙂

Marek Pietrasik

SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

W poniedziałek, 09 stycznia 2023r. w sali biesiadnej DOK uczestniczyliśmy w niezwykle interesującym spotkaniu z psychologiem p. Markiem Pietrasikiem; spotkaniu w ramach projektu Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych ze Szczecina „Seniorze, nie jesteś sam”. I takich spotkań chcielibyśmy więcej. Kilka zdjęć z tego wydarzenia znajdziemy w zakładce GALERIA.

ROZWIJAJ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI „CHWYTANIA CHWIL”

Wszystkich Słuchaczy Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zachęcamy do przysyłania na nasz adres emailowy (nieodmiennie znajduje się on w zakładce kontakt) najpiękniejszych zdjęć z wszelkich uniwersyteckich działań. Z przyjemnością znajdziemy dla nich miejsce na naszej stronce:)

christmas motif, christmas music, christmas-7651144.jpg

NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 

Wszystkim Słuchaczom i Sympatykom Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy cudownych, rozśpiewanych kolędami Świąt Bożego Narodzenia a w Nowym Roku- spełnienia wszystkich marzeń.

ŚWIECIE DZIWNY.

W sobotę, 10 grudnia 2022r. byliśmy w Operze na Zamku w Szczecinie na weekendowym spotkaniu z dwuczęściowym, autorskim i prapremierowym w Polsce spektaklem baletowym „Świecie dziwny / Coming Together” w choreografii i inscenizacji wybitnych artystów: Roberta Glumbka i Kevina O’Daya – opowieści o tolerancji, akceptacji inności, pogardzie i stereotypach


JARMARK BOŻONARODZENIOWY.  

W niedzielę, 04 grudnia 2022r., na Placu Wolności, nasza sekcja wokalna ANIBABKI wzięła udział w Wystawienniczym Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez Drawieński Ośrodek Kultury prezentując kolędy i piosenki świąteczne z „żywym” akompaniamentem naszego nowego instruktora Jerzego Januszewskiego


O nas

Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku

73-220 Drawno, ul. Szpitalna 2; email:dutwdrawno@gmail.com
nr KRS 396647; REGON 321140238

Socjal media