Aktualności

ANIBABKI NA FESTIWALU KULTUR POMORZA ZACHODNIEGO W PRZELEWICACH

20 maja 2023r. nasza sekcja wokalna DUTW „Anibabki” reprezentowała Drawieński Ośrodek Kultury na II Festiwalu Kultur Pomorza Zachodniego w Przelewicach. Z akompaniamentem klawiszowym naszego instruktora Jerzego Januszewskiego zaśpiewaliśmy piosenki: „Pytasz mnie” oraz „Zawsze gdzieś czeka ktoś” a do podkładu z dyrygującą Anną HG zaśpiewaliśmy przepiękną piosenkę „Okruchy życia”. A to wszystko przy pięknej pogodzie, w pięknym miejscu jakim są przelewickie Ogrody Dendrologiczne i wspierającej obecności naszego Burmistrza Andrzeja Chmielewskiego.  W galerii ostatnia z naszych prezentacji wokalnych nagrana przez p. J.Zając z Chomętowa

WYCIECZKA DO BUNKRÓW W OKOLICE STAREGO OSIECZNA

Przy drodze do Głuska 5 maja 2023r. zwiedziliśmy duży cmentarz ewangelicki, w którego ogrodzeniu zobaczyliśmy unikat!-świetnie zamaskowany schron obserwatora wybudowany w 1934 roku. Miejscem obserwacji była miejscowość Stare Osieczno położona poniżej wzgórza w dolinie rzeki. Tutaj właśnie znajdował się jedyny w okolicy most przez Drawę mogący udźwignąć ciężar czołgu. Strategiczne znaczenie przejścia przez Drawę docenili Niemcy. W latach trzydziestych w tej okolicy wybudowano silny węzeł obronny Wału Po­morskiego, składający się z wielu różnej wielkości schronów żelbetowych. Na zdjęciu nasza grupa na tle ruin największej z budowli a właściwie głównego punktu tych umocnień. To znajdujący się kilkaset metrów na południowy zachód od kościoła dwukondygnacyjny schron, tzw. B-Werk nazwany „Dromaderem”

Logo DUTW

MAMY JUŻ OPRACOWANE WYNIKI ANKIETY DOTYCZĄCEJ ZAINTERESOWAŃ ORAZ OCZEKIWAŃ SŁUCHACZY DUTW W KOLEJNYM ROKU AKADEMICKIM

Na Walnym Zebraniu Członków naszego Stowarzyszenia, które miało miejsce 20 marca b.r. rozdane zostały ankiety, które pomogą zaplanować Zarządowi kolejny rok akademicki z uwzględnieniem zainteresowań i oczekiwań członków DUTW. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wypełnili ankiety- składamy serdeczne podziękowania. Każdy Słuchacz  zainteresowany jej wynikami po kliknięciu w poniższy link ANKIETA-OPRACOWANIE może się z nim zapoznać.

SZYKUJEMY SIĘ NA WYJAZD DO POBIEROWA

Znamy już szczegóły; termin wyjazdu do Pobierowa ustalony został na czas od 12-16 czerwca 2023r. Koszt wyjazdu z wyżywieniem i wieczorkiem przy „żywej” muzyce wynosi 664 zł. Będziemy tam jedyną dużą grupą. Powyższą kwotę można wpłacić albo u Danusi Sokołowskiej albo u naszej Prezes w terminie do 20 maja 2023r.:)

POWITANIE WIOSNY NA STADIONIE

Na zaproszenie Burmistrza Drawna wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu inwestycji zrealizowanej w ramach  projektu pn.”Papieski Szlak Kajakowy na Drawie i Korytnicy szansą rozwoju regionu” połączonym z powitaniem wiosny. Tradycyjnie dużą grupą, pojawiliśmy się na Stadionie z kijkami do nordic walking, a że pogoda dopisała – przeszliśmy sympatyczną scieżką w parku. 

 

KONCERT ŻYCZEŃ PODCZAS OBCHODÓW DRAWIEŃSKIEGO DNIA KOBIET 

Na zaproszenie Drawieńskiego Ośrodka Kultury, tradycyjnie dużą grupą, pojawiliśmy się na widowni sali WEDEL aby świętować Dzień Kobiet z innymi Paniami z naszej gminy. Każda z nas na wejściu otrzymała różyczkę od przew. RM A. Dementiewa i wiceprzew. B. Buchajczyka a także fajny dziergany brelok do kluczy.

Natomiast na scenie, wśród wielu innych prezentacji zarówno recytatorskich (m.in Jana Urbanowskiego) jak i wokalnych-w piosence  Nataszy Zylskiej i Janusza Gniatkowskiego pt.”Kobieta  i mężczyzna” zaprezentował się członek naszej sekcji wokalnej Jan Michniewicz. Dziękujemy serdecznie za wszystkie życzenia, miłe słowa i utwory muzyczne kierowane w naszym kierunku. Chciałybyśmy częściej 🙂

 

LOGO DUTW

ZAPROSZNIE NA WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW DUTW

Zarząd Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w sali biesiadnej DOK  dnia 20 marca 2023r. o godz.10.00 (I-szy termin zebrania); godz.10 30 (II-gi termin zebrania).

Porządek obrad TUTAJ

 

Nowi Członkowie z Władzami

KOLEJNA SUPER ZABAWA NASZYCH SŁUCHACZY Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

W czwartek, a właściwie w Tłusty Czwartek, 16 lutego w sali biesiadnej DOK-u bawiliśmy się wyśmienicie. Po raz drugi obsługą DJ-ską zajął się nasz wiceprezes Krzysztof. Zanim zaczęliśmy taneczne show nasze Prezesostwo wręczyło legitymacje kolejnym nowym Słuchaczom DUTW. Cieszymy się, że coraz większa rzesza seniorów wychodzi z domu i z roku na rok jest nas w uniwersytecie więcej :). Zdjęcia z naszego spotkania integracyjnego i zabawy można zobaczyć w galerii.

UNIWERSYTET ZAGRAŁ W DRAWIEŃSKIM FINALE WOŚP ZORGANIZOWANYM PRZY DRAWIEŃSKIM OŚRODKU KULTURY

W niedzielę 29 stycznia 2023r. w sali WEDEL graliśmy w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drawnie. Sekcja wokalna ANIBABKI zaprezentowała się w trzech utworach a dwa tańce zaprezentowała sekcja taneczna MARGARITA. Pierwszy – był w nowych strojach uszytych dzięki wsparciu Nadleśnictwa Drawno (dziękujemy!).  Nasi członkowie rozprowadzali także losy szczęścia. Znakomitą wiadomością jest fakt pobicia  rekordu w Drawnie. Ilość zebranych środków finansowych przekroczyła 39 tysięcy złotych! Cieszymy się, że mieliśmy w tym swój udział 🙂

Marek Pietrasik

SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

W poniedziałek, 09 stycznia 2023r. w sali biesiadnej DOK uczestniczyliśmy w niezwykle interesującym spotkaniu z psychologiem p. Markiem Pietrasikiem; spotkaniu w ramach projektu Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych ze Szczecina „Seniorze, nie jesteś sam”. I takich spotkań chcielibyśmy więcej. Kilka zdjęć z tego wydarzenia znajdziemy w zakładce GALERIA.

ROZWIJAJ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI „CHWYTANIA CHWIL”

Wszystkich Słuchaczy Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zachęcamy do przysyłania na nasz adres emailowy (nieodmiennie znajduje się on w zakładce kontakt) najpiękniejszych zdjęć z wszelkich uniwersyteckich działań. Z przyjemnością znajdziemy dla nich miejsce na naszej stronce:)

christmas motif, christmas music, christmas-7651144.jpg

NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 

Wszystkim Słuchaczom i Sympatykom Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy cudownych, rozśpiewanych kolędami Świąt Bożego Narodzenia a w Nowym Roku- spełnienia wszystkich marzeń.

ŚWIECIE DZIWNY.

W sobotę, 10 grudnia 2022r. byliśmy w Operze na Zamku w Szczecinie na weekendowym spotkaniu z dwuczęściowym, autorskim i prapremierowym w Polsce spektaklem baletowym „Świecie dziwny / Coming Together” w choreografii i inscenizacji wybitnych artystów: Roberta Glumbka i Kevina O’Daya – opowieści o tolerancji, akceptacji inności, pogardzie i stereotypach


JARMARK BOŻONARODZENIOWY.  

W niedzielę, 04 grudnia 2022r., na Placu Wolności, nasza sekcja wokalna ANIBABKI wzięła udział w Wystawienniczym Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez Drawieński Ośrodek Kultury prezentując kolędy i piosenki świąteczne z „żywym” akompaniamentem naszego nowego instruktora Jerzego Januszewskiego


O nas

Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku

73-220 Drawno, ul. Szpitalna 2; email:dutwdrawno@gmail.com
nr KRS 396647; REGON 321140238

Socjal media